údržba podvozku

Údržba podvozku, aneb jak udržet podvkozek co nejdéle bez rzi

údržba podvozkuPomalu se nám opět blíží zima a s ní sůl na silnicích, údržba podvozku v tomto rožním období je však často zanedbávanou činností. Přes to že si uvědomujeme destruktivní účinky soli a její vliv na karosérii, stále zapomínáme, že s tímto problémem nejvíce trpí podvozek. Štěrk, písek, stejně jako silniční sůl, se využívá k nutné údržbě silnic v zimě.  Sůl použita na silnicích v zimě může zapříčinit podvozku řadu problémů. Skrytým částem obvykle nevěnujeme tolik pozornosti, však i opláchnutí auta vodou přinese výsledky. Dbejte však na to, abyste nenamočili alternátor a další  součásti citlivé na vlhkost. Zvláště pokud má auto velké množství elektroniky.

 

Mytí a údržba podvozku

Stav podvozku má významný vliv na stav celého vozu! Zničený chladič, poškozená klimatizace nebo zcela zničená karoserie – to jsou jen některé z důsledků působící soli.  Vhodná ochrana nového vozidla po mnoha letech provozu vede k mnohem lepšímu technickému stavu. Není podstatné zda provádíme údržbu sami, nebo svěříme tuto činnost nějaké z autodílen. Duležité je však to, abychom to provedli co nejdříve.  Antikorozní údržba provedená okamžitě po zakoupení nového automobilu, když nebyly ocelové prvky ještě zkorodovány, poskytne  nejlepší a nejdéle trvající účinek.

Údržba podvozku krok za krokem

Jaká je však situace v případě řidičů, kteří neměli možnost pořídit své auto bezprostředně po opuštění salonu a koupili si například starší vůz? Jednoznačně by měli také chránit své auto před korozí. V tomto případě je důležité, aby antikorozní přípravky nebyly aplikovány na místa, kde již došlo ke korozi. V případě korozních center, které se objevují na prvním místě,  je musíme vyčistit a potom použít vhodný prostředek pro odstraňování rzi. Dále pak chránit epoxidovým základním nátěrem. Vhodné nástroje a přípravky jsou k volně dostupné na trhu. Údržbu v tomto rozsahu si můžeme hravě provést sami. Budeme však potřebovat přístup k podvozku.

Čistý podvozek a stav vozu

Vyčištěný podvozek musí být důkladně vysušen, aby mohla být aplikována ochranná vrstva. Za tímto účelem bychom měli auto nechat stát dokonce několik hodin. Aplikace ochranné vrstvy se nejlépe provádí za podmínek doporučených výrobcem přípravku a použití samotného přípravků by nemělo být komplikované. Pro použití lze použít stříkací pistolí, kartáč. Občas se přípravek prodává ve formě spreje. Před aplikací přípravku by měly být obaleny, chráněny prvky výfukového systému na které antikorozní nátěr nepatří. Po aplikaci a vysušení vytváří antikorozní vrstva jednotný povlak, odolný vůči vnějším podmínkám. Údržba podvozku vám pomůže udržet vaše vůz v mnohem mnohem lepším stavu. Doporučujeme tedy udržovat nejen karoserii, ale i podvozek.

Nákupní košík
Přejít nahoru