Kde bychom měli začít při výběru zadní nápravy?

Výběr zadní nápravy

Nejprve bychom si měli ověřit, jakým typem zadních brzd je naše auto vybaveno – buben nebo kotouč, a zda má naše vozidlo ABS. Nosník u verze bez ABS nemá vyvrtané otvory pro senzor ABS. V případě použití kotoučových brzd budou rozdílem v konstrukci nápravy kratší čepy kol. Typ použité karoserie může také ovlivnit skutečnost, zda je naším vozem hatchback, kombi, kupé nebo kabriolet.

Má velikost motoru nějaký vliv na volbu zadní nápravy?

Určitě si mnoho zákazníků může myslet, že zadní náprava je závislá na objemu motoru. Je pravda, že náprava ovlivňuje několik součástí, například brzdy a tlumiče. V případě motoru může mít vliv pouze pokud máte sportovní verzi, jako je VTS S16 XS Rc. Nosníky sportovních vozů nebo dvoudveřových automobilů mají různá nastavení související s výškou vozidla. V některých případech mají sportovní verze jako RC nebo VTS nainstalované torzní tyče s větším průměrem, takže vůz splňuje požadavky uživatele na typickou sportovní jízdu.

Jak poznám, kterou nápravu potřebuji?

Kohokoliv by mohla odradit nutnost lehnout si pod auto a hledat potřebné detaily. Samozřejmě můžeme jít do dílny, kde vám mechanik řekne, jak si vybrat. Pokud to bohužel není možné zkontrolovat v dílně, navrhneme, jak to uděláte sami, ve čtyřech jednoduchých krocích. Prvním způsobem je rozpoznat brzdy – kotoučové nebo bubnové – hned po demontáži kola. Poté zkontrolujeme, zda je vůz vybaven ABS. Pokud ano, měli bychom snadno vidět malý senzor na zadní straně brzdy. Informujeme prodejce o verzi karoserie automobilu a o tom, zda se základna naší nápravy podobá trubce, nebo zda se jedná o lichoběžníkový profil.

Máte-li jakékoliv pochybnosti, navštivte naše webové stránky. Rádi zodpovíme všechny vaše dotazy.

Nákupní košík
Přejít nahoru